KOlejne warsztaty za mną…

Tym razem miałam przyjemność popracować z grupami z Przedszkola nr 12 w Gnieźnie. Dzieciaki niesamowicie wkręciły się w zabawę…

Jak wyglądają takie zajęcia?

Na początek piosenka. Prosta, łatwa, ale z różnymi wariantami – elementami zaskoczenia, poziomami trudności… Ważne, żeby w ten sposób przełamać bariery nieznajomości, czy potencjalnego strachu. Wspólne wygłupy dają także jasny komunikat w kierunku dziecka – może śmiało, bez oceny wyrazić swoje zdanie…

Następnie zapraszam dzieciaki do trzech zadań.

Pierwszym jest wprowadzenie nieoczywistego przedmiotu, który może stać się instrumentem… http://plastusiowo.gniezno.pl/dla-rodzicow/kroniki-maluchow/zielone-plastusie-2023-2024/wasoszu-muzyczne-z-najmlodszymi-dla-najmlodszych/

Kolejnym zadaniem jest praca rozwijająca kompetencje społeczne oraz uruchamiająca wyobraźnię. Brzmi skomplikowanie? W oparciu o partytury, w głównej mierze XXwieczne może i tak. Ale proszę mi wierzyć, różnorodność przedstawień graficznych pobudza dzieciaki do rozwoju kreatywności. Tu zapraszam także do umiejętności działania w grupie. I choć wydaje się to być trochę nad wyraz sformułowanie – praca nad kompetencjami społecznymi powinna rozpocząć się właśnie od najmłodszych lat.

Na koniec zadanie ulubione… Szaleństwa taneczne i rytmiczne z wykorzystaniem bum bum rurek.

Na zakończenie rozdaję dzieciakom list do rodziców, w postaci ulotek, żeby wiedzieli, jak wiele zależy od nich. Od codziennej pracy rozwijającej umiejętności i kompetencje społeczne oraz jak ważne jest uczestnictwo w kulturze od najmłodszych lat…


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *